1 – RAFTİNG NEDİR ?

Rafting, raft adı verilen botlarla, yüksek nehirlerde yapılan bir nehir sporudur. Rafting  10 kişilik takımlar halinde yapılır. Rafting  yaparken heyecanı hissetmeniz lazım ve diğer takımlarla zaman zaman yarışmanız lazım. Rafting yaparken botumuz patlar mı diye korkmayın botlar plastik değildir malzemesi pvc ve hyplon kumaştan yapılmıştır. Kurallara uyduğunuz rehberinizi dinlediğiniz taktirde raftingin hiçbir tehlikesi yoktur.

2 – RAFTİNG TEHLİKELİMİDİR ?

Rafting eğlence amaçlı yapılan bir su sporu faaliyetidir. 3 yaşından 65 yaşına kadar her insan yapabilir. Kesinlikle hiçbir tehlikesi yoktur. Rafting için gerekli ekipmanlar (can yeleği,kask ve kürek) şirketimiz tarafından verilmektedir. Köprülü Kanyon rafting parkuru dünyanın rafting yapılabilen en güvenli parkurlarından bir tanesidir.

3 – YÜZME BİLMİYORUM RAFTİNG YAPABİLİRMİYİM ?

Bir çok insanın kafasındaki soru ya ben yüzme bilmiyorum nasıl rafting yaparım ya suya düşersem, ya bot devrilir mi gibi sorular. Ama merak etmeyin yüzme bilmeyen misafirlerimizi büyük bot dediğimiz 10 kişi kapasiteli devrilmesi imkansız olan botların orta yastık oturma alanına oturtmaktayız.

4 – NEDEN SİZİ SEÇMELİYİM ?

Köprülü kanyon rafting merkezinde küçüklü büyüklü bir çok raftingçi vardır. Bunların bazısı izinsiz, belgesiz, gerekli rafting ekipmanı olmadan ve sigortasız rafting yaptırmaktadır. Yani rafting esnasında herhangi bir can ve mal güvenliğiniz yoktur. Kimi rafting firması bende daha ucuz der ama size 2 saatlik rafting turunu sadece 45 dk tamamlatarak size rafting yaptırdığını idda eder. Biz ise 10 senelik tecrübe, sektöründe deneyimli eleman ve profesyonel iş ekipmanlarıyla yapmaktayız. 2 saat rafting yaptırma garantisi veren bir firmayız.

5 – RAFTİNGDE FİRMALAR ARASINDAKİ FİYAT FARKI NEDEN OLUŞUYOR ?

Raftingde firmalar arasında fiyat farkı vardır. Aslında fiyat farkı yoktur sadece kandırmaca vardır. Bunun nedenleri ise ;

1 – Rafting esnasında hiç mola vermeden yüzdürmeden sadece kürek çektirerek sizi 45 dk da finish noktasına ulaştırır, nasıl rafting yaptığınızı anlayamadan biter.

2 – 14 km rafting yerine size yarı tur yaptırarak turu bitirebilirler.

3 – Ben sizinle sadece rafting için anlaştım deyip rafting rehber parasını ekstra olarak sizden talep eder.

4 – Sizi biniş noktasına götürmek için bindiğiniz servis aracının parasını sizden rafting bitiminde sizden talep edebilirler.

5 – Yemekte tavuk ızgara yerine size 100 Tanesi 5 liralık ucuz köfte vererek kandırırlar.

6 – Sizi saatlerce grup gelecek diyip kandırıp bekletebilirler.

7 – Rafting sigortası yapmadan size rafting yaptırırlar.

8 – Size yarım tur – tam tur gibi seçenek sunarlar ve buna göre sizden ücret talep ederler.

9 – Acemi ve tecrübesiz işten anlamayan rehberler verirler.

3-5 Lira fark için asla kanıp 2 katı rafting parası ödemeyin !

6 – KÖPRÜLÜ KANYONA ULAŞMAK İÇİN ARABAM YOK NASIL ULAŞABİLİRİM ?

Hiç sorun değil biz sizi bulunduğunuz lokasyona en yakın güzergahlarımızdan klimalı servis araçlarımızla belirli saatlerde alarak rafting merkezine getiriyoruz ve rafting sonunda tekrar servis aracımızla alındığınız güzergaha bırakıyoruz.

7 – ÖDEMEYİ NASIL YAPIYORUZ ?

Ödeme konusunda kurallarımız esnektir. Gruplar ve haftasonu hariç ön ödeme kaparo gibi şeyler istememekteyiz. Rafting esnasında ödemenizi yapabilirsiniz.

8 – BİZİM GRUBUMUZ YOK RAFTİNG TURUNA KATILABİLİR MİYİZ ?

1 kişide olsanız 2 kişide olsanız şirketin belirlediği saatlerde rafting turuna katılabilirsiniz. Bir çok müşterimiz ben ailemle geleceğim oraya gelince bizi kiminle grup oluşturacaksınız diyor, merak etmeyin mümkün olduğunca ailesiyle geleni aile botuna veriyoruz.

9 – ULAŞIMI KENDİ ARACIMLA YAPACAM OTOPARKINIZ VAR MI ?

Şirketimiz misafirleri için kapalı ve açık otopark alanı mevcuttur.

10 – FOTOĞRAF ÇEKİMİ VARMI ?

Rafting turu esnasında özel istek üzerine fotoğraflarınız profesyonel fotoğrafçılar tarafından en güzel anılarınızı çekerler daha sonra fotoğraf kağıdına basılarak siz değerli müşterilerimize sergilenir. Bu hizmeti rafting turuna başlamadan önce söylemeniz gerekmektedir. Saat 11:00 ve 13:00 arası fotoğraf çekimi yapılmaktadır. 

11 – RAFTİNG İÇİN NASIL GİYİNMELİYİM ?

Short,mayo,bikini ve t-shirt gibi giysilerle katılabilirsiniz, yani denize nasıl gidiyorsanız raftingide o şekilde düşünün. Yedek kıyafet ve havlu getirmeyi unutmayın.

12 – BOTLAR KAÇAR KİŞİLİKTİR ?

Botlarımız 10 büyük bot ve 2 kişilik küçük kano şeklinde 2 ye ayrılır. Büyük botlarda başınızda profesyonel rafting rehberi bulunması zorunludur. Küçük botlarda ise 2 kişi binip grupla beraber grubu takip ederek rafting yapmaktadır.

13 – ÖZEL BOT HİZMETİNİZ VAR MI ?

Özel bot hizmetimiz mevcuttur. Bota diğer binecek kişilerinde ücretlerini ödeyerek özel bota binebilirler.

14 – NEDEN REZERVASYON YAPTIRMALIYIM ?

Köprülü Kanyona her gün 10 bini geçik insan rafting turuna katılmaktadır ve bir çok insan rafting ekipmanı ve rehber yetersizliğinden dolayı rafting yapamıyor yada saatlerce bekledikten sonra rafting yapabiliyor. Eğer rezervasyon yaptırırsanız rezil olmazsınız şirketin belirlediği saatte eğlenceli ve güvenli şekilde raftinginizi yaparsınız.

15 – TURUNUZ KAÇ SAAT SÜRÜYOR ?

Turumuz ortalama 2 saat sürüyor. Tur bitiminde öğle yemeği veriyoruz. Yani öğle yemeği dahil 2.30-3.00 saat sürüyor. Hafta içi ve hafta sonu tur başlama seanslarımız yoğunluktan dolayı değişebiliyor.

16 – ÖĞRENCİ İNDİRİMİNİZ VE GRUP İNDİRİMİNİZ VAR MI ?

Gruplara özel indirimlerimiz vardır grup en az 15 kişiyse indirimden yararlanabiliyor. 

17 – BEN SOĞUK SUDA ÜŞÜRÜM BUNA ÇÖZÜMÜNÜZ VARMI ?

Merak etmeyin soğuk suda üşümenizi engelleyecek toplamda balık adam denilen 1,5 m neopren elbiselerimiz vardır. Bu elbiseler vücut ısınızı korur ve soğuk sudan etkilenmemenizi sağlar. Dilerseniz ekstra ücret ödeyerek kiralayabilirsiniz.

18 – RAFTİNG İÇİN BİR YAŞ SINIRI VARMIDIR ?

Rafting için çocuklar ebeveyn yanınızda olmak şartıyla 3 yaşından itibaren rafting turuna katılabilir. Yaşlı misafirlerimizide 65 yaşını geçmemiş ve herhangi bir sağlık sorunu olmayan herkes katılabilir. 65 yaşından sonra rafting sigortası karşılamamaktadır.

19 – RAFTİNGDEN SONRA BAŞKA NE AKTİVİTE YAPABİLİRİM ?

Raftingden sonra dilerseniz kendi aracıyla gelenler köprülü kanyon milli parkında doğa yürüyüşü yapabilirsiniz. İsterseniz kanyon dediğimiz rafting botuyla çıkılması yasak olan kanyonu seyir terasından seyredebilir ve fotoğraf çekebilirsiniz. Dilerseniz Roma’dan kalma Selge Antik Kentini gezebilirsiniz. Dilerseniz de Tazı Kanyonu’nu gezebilirsiniz.

20 – FİRMANIN YETKİ BELGELERİ VARMI?

Firmamız a grubu Türsab seyahat acentasına sahiptir ayrıca her yıl yenilenmek zorunda olan su sporları belgesine sahiptir. Allianz sigorta ile ferdi kaza anlaşmamız vardır. Rehberlerimiz rafting ehliyetine sahiptir.

21 – RAFTİNGİ HANGİ AYLARDA YAPMALIYIZ ?

Raftingin en hırçın olduğu zaman karların erimesinden dolayı mayıs - haziran arasıdır bu aylarda daha adrenali bol rafting yapabilirsiniz. Temmuz – ağustos ayları ise suyun en sıcak olduğu zamanlardır bu aylarda suda daha çok yüzüp eğlenebilirsiniz.

22 – AÇ KALIRMIYIZ YEMEKLERLE DOYARMIYIZ ?

Yemeğimiz açık büfe olduğundan aç kalma gibi bir durumumuz olmaz.Tavuk ızgara porsyon olarak verilir. Kalanlarından doyana kadar takviye alabilirsiniz. 

23 – KONAKLAMA YERİNİZ VARMI ?

Şirketimiz konaklama hizmeti vermemektedir. Ama dilerseniz konaklama konusunda da yardımcı oluyoruz. 

24 – NASIL REZERVASYON YAPTIRABİLİRİM ?

7/24 0507 634 68 78 numarayı arayarak yada whatsaptan mesaj göndererek yerinizi ayırtıp rezervasyon  yaptırabilirsiniz.